Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Widuchowa
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Strategia rozwoju


Wprowadzenie

„Strategia rozwoju Gminy Widuchowa” została przygotowana w ramach projektu „Program Rozwoju Instytucjonalnego”, realizowanego przez Konsorcjum Canadian Urban Institute i Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej Akademii Ekonomicznej w Krakowie na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Publicznej.

„Program Rozwoju Instytucjonalnego” jest częścią „Programu Aktywizacji Obszarów Wiejskich”, którego celem jest wspieranie rozwoju gospodarczego obszarów wiejskich poprzez zwiększenie pozarolniczego zatrudnienia, wsparcie procesu umacniania samorządów i rozwoju regionalnego oraz pomoc w budowaniu potencjału instytucjonalnego niezbędnego do uzyskania przedakcesyjnych i strukturalnych funduszy Unii Europejskiej.

U podstaw „Programu Rozwoju Instytucjonalnego” leży przekonanie, że jednym z kluczowych czynników służących rozwojowi obszarów wiejskich jest sprawna i efektywna administracja samorządowa, inicjująca i wspierająca działania na rzecz ich modernizacji. Aby jednostki administracji samorządowej mogły wypełniać te zadania na miarę istniejących i pojawiających się potrzeb, konieczne jest wzmocnienie ich potencjału instytucjonalnego. Pod pojęciem tym rozumie się odpowiednie struktury organizacyjne, właściwe procedury działania, mechanizmy zapewniające udział społeczności lokalnej w zarządzaniu sprawami publicznymi oraz kompetentnych i sprawnych urzędników.

„Strategia rozwoju Gminy Widuchowa” została przygotowana w ramach prac Komitetu Społeczno-Gospodarczego, powołanego w celu przygotowania strategii. W skład komitetu weszli pracownicy administracji gminnej, lokalnych organizacji pozarządowych, przedstawiciele lokalnego biznesu oraz inne osoby obdarzone społecznym zaufaniem. Przy opracowaniu „Strategii rozwoju Gminy Widuchowa” uczestniczyli również eksperci Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

W trakcie prac nad Strategią wykorzystano aktualny opis stanu gminy, zawarty w „Profilu Gminy Widuchowa”, który został przygotowany również w ramach realizacji Programu Rozwoju Instytucjonalnego na etapie poprzedzającym prace nad strategią.

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 strategia.doc (DOC, 1,023.50Kb) 2003-09-30 12:30:21 677 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Mariusz Gralak 30-09-2003 12:30:21
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Mariusz Gralak 30-09-2003
Ostatnia aktualizacja: Mariusz Gralak 30-09-2003 12:30:21