Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Widuchowa
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Szkoła Podstawowa im Władysława Szafera w Widuchowej

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Władysława Szafera
w Widuchowej


adres: ul.Barnima III/1, 74-120 WIDUCHOWA
telefon: (91) 416-71-15
fax: (91) 416-71-36
e-mail: zs.widuchowa@wp.pl

 

Dyrektor: mgr Dorota Bohdankiewicz
Wicedyrektor: mgr Marlena Błaż

 

Od 1 września 2017 r. w budynku przy ul. Barnima III 1 w Widuchowej funkcjonuje Szkoła Podstawowa w Widuchowej im. Władysława Szafera. W wyniku wprowadzenia reformy systemu oświaty Zespół Szkół przekształcił się z mocy prawa w ośmioklasową Szkołę Podstawową w Widuchowej. Od roku 2009 w szkole istnieje także oddział przedszkolny.

Szkoła jest budynkiem o bardzo nowoczesnych rozwiązaniach technicznych, tj.: kotłownia olejowa ogrzewająca cały kompleks szkolny oraz dogrzewanie wody w okresie letnim z wykorzystaniem energii słonecznej przetworzonej za pomocą kolektorów słonecznych zamontowanych na dachu budynku.
Widuchowska placówka  posiada kompleks sportowo-rekreacyjny „Orlik” oraz własną halę sportową z trybunami na ponad 200 osób. Uczniowie mają do dyspozycji bieżnię i zespół boisk ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.  Hala posiada szatnie z natryskami oraz salę do gimnastyki korekcyjnej. Uczniowie mogą także korzystać z siłowni.

Współpraca polsko-niemiecka
Nasze kontakty ze Szkołą Podstawową w Gehrde rozpoczęły się jeszcze przed otwarciem obiektu przy ul. Barnima III/1. Potem systematycznie dochodziło do spotkań i wymian między nauczycielami i uczniami. I tak przedstawiciele z Gehrde byli obecni przy tak ważnych dla nas wydarzeniach jak otwarcie Szkoły czy oddanie do użytku hali sportowej.
Liczne wizyty uczniów i nauczycieli niemieckich w naszej Szkole, jak i nasze wyjazdy go Gehrde utworzyły pomiędzy naszymi szkołami więź.
We wrześniu 2002 r. doszło do podpisania Umowy Partnerskiej pomiędzy naszymi szkołami, która przypieczętowała nasze wzajemne kontakty. Umowa zawiera postanowienia, co do wzajemnych kontaktów, wizyt uczniów i grona pedagogicznego.

Jak działa Samorząd Uczniowski
Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Widuchowej działa w oparciu o art. 55 Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. Samorząd zrzesza i reprezentuje wszystkich uczniów Szkoły. Jest organizacją niezależną od administracji oświatowej i potrzebną chociażby z uwagi na to, że jest jedynym reprezentantem ogółu uczniów Szkoły. Każdego roku szkolnego organizowane są szkolne wybory samorządowe, które organizuje i nadzoruje Komisja Wyborcza powoływana przez Radę Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń ma prawo zdecydować, kto będzie reprezentować jego interesy. Wybory są organizowane profesjonalnie, istnieją karty do głosowania, urna, głosowanie jest tajne. Wszystko odbywa się tak jak w wyborach powszechnych. Później następuje liczenie głosów, ogłoszenie wyników i Samorząd Uczniowski jest już w pełni gotowy do rozpoczęcia działalności.
Samorząd Uczniowski działa w miarę prężnie (choć daleko nam do wymarzonego ideału), uczymy się samorządności i może kiedyś w przyszłości, ale nie tak znowu dalekiej, osiągniemy wszystko to o czym marzymy.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Mariusz Gralak 07-07-2005 11:53:35
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Mariusz Gralak 07-07-2005
Ostatnia aktualizacja: Andrzej Stachura 06-05-2021 13:11:16