Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Gminy Widuchowa

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

Strategia rozwoju


Wprowadzenie

„Strategia rozwoju Gminy Widuchowa” została przygotowana w ramach projektu „Program Rozwoju Instytucjonalnego”, realizowanego przez Konsorcjum Canadian Urban Institute i Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej Akademii Ekonomicznej w Krakowie na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Publicznej.

„Program Rozwoju Instytucjonalnego” jest częścią „Programu Aktywizacji Obszarów Wiejskich”, którego celem jest wspieranie rozwoju gospodarczego obszarów wiejskich poprzez zwiększenie pozarolniczego zatrudnienia, wsparcie procesu umacniania samorządów i rozwoju regionalnego oraz pomoc w budowaniu potencjału instytucjonalnego niezbędnego do uzyskania przedakcesyjnych i strukturalnych funduszy Unii Europejskiej.

U podstaw „Programu Rozwoju Instytucjonalnego” leży przekonanie, że jednym z kluczowych czynników służących rozwojowi obszarów wiejskich jest sprawna i efektywna administracja samorządowa, inicjująca i wspierająca działania na rzecz ich modernizacji. Aby jednostki administracji samorządowej mogły wypełniać te zadania na miarę istniejących i pojawiających się potrzeb, konieczne jest wzmocnienie ich potencjału instytucjonalnego. Pod pojęciem tym rozumie się odpowiednie struktury organizacyjne, właściwe procedury działania, mechanizmy zapewniające udział społeczności lokalnej w zarządzaniu sprawami publicznymi oraz kompetentnych i sprawnych urzędników.

„Strategia rozwoju Gminy Widuchowa” została przygotowana w ramach prac Komitetu Społeczno-Gospodarczego, powołanego w celu przygotowania strategii. W skład komitetu weszli pracownicy administracji gminnej, lokalnych organizacji pozarządowych, przedstawiciele lokalnego biznesu oraz inne osoby obdarzone społecznym zaufaniem. Przy opracowaniu „Strategii rozwoju Gminy Widuchowa” uczestniczyli również eksperci Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

W trakcie prac nad Strategią wykorzystano aktualny opis stanu gminy, zawarty w „Profilu Gminy Widuchowa”, który został przygotowany również w ramach realizacji Programu Rozwoju Instytucjonalnego na etapie poprzedzającym prace nad strategią.


Załączniki do pobrania

Plik Nazwa Data dodania Pobrań
strategia.doc (DOC, 1,023.50Kb) 2003-09-30 12:30:21 693
Plik Nazwa Data dodania Pobrań

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Mariusz Gralak

Data wytworzenia:
30 wrz 2003

Osoba dodająca informacje

Mariusz Gralak

Data publikacji:
30 wrz 2003, godz. 12:30

Osoba aktualizująca informacje

Mariusz Gralak

Data aktualizacji:
30 wrz 2003, godz. 12:30