Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Widuchowa
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Zespół Szkół w Widuchowej

ZESPÓŁ SZKÓŁ W WIDUCHOWEJ
adres: ul.Barnima III/1, 74-120 WIDUCHOWA
telefon: (91) 416-71-15
fax: (91) 416-71-36
e-mail: zs.widuchowa@wp.pl

 

Dyrektor: mgr Stanisław Domaradzki
Wicedyrektor: mgr Barbara Kwaśniak

Od 1 września 2003 r. w budynku przy ul. Barnima III/1 funkcjonuje Zespół Szkół, w skład którego wchodzi szkoła podstawowa i gimnazjum. Pod okiem 39 nauczycieli uczy się 272 gimnazjalistów i 301 uczniów w szkole podstawowej. Plac wokół budynku Szkoły jest zagospodarowany - powstał zespół boisk do gier zespołowych i lekkoatletyki.
Szkoła jest budynkiem o bardzo nowoczesnych rozwiązaniach technicznych, tj.: kotłownia olejowa ogrzewająca cały kompleks szkolny oraz dogrzewanie wody w okresie letnim z wykorzystaniem energii słonecznej przetworzonej za pomocą kolektorów słonecznych zamontowanych na dachu budynku.
Zespół Szkół posiada własną salę gimnastyczną z trybunami na ponad 200 osób. Obiekt zawiera pełno wymiarowe boisko do piłki ręcznej oraz możliwość przystosowania sali do trzech boisk do koszykówki, jak również trzech do siatkówki. Sala gimnastyczna posiada dwa magazynki na sprzęt sportowy oraz cztery szatnie z natryskami. Obiekt posiada także salę do gimnastyki korekcyjnej.
Placówka wyposażona jest również w bardzo dobrą bazę stołówkową, z której poza dziećmi szkolnymi korzystają mieszkańcy Widuchowej.

 

Współpraca polsko-niemiecka
Nasze kontakty ze Szkołą Podstawową w Gehrde rozpoczęły się jeszcze przed otwarciem obiektu przy ul. Barnima III/1. Potem systematycznie dochodziło do spotkań i wymian między nauczycielami i uczniami. I tak przedstawiciele z Gehrde byli obecni przy tak ważnych dla nas wydarzeniach jak otwarcie Szkoły czy oddanie do użytku hali sportowej.
Liczne wizyty uczniów i nauczycieli niemieckich w naszej Szkole, jak i nasze wyjazdy go Gehrde utworzyły pomiędzy naszymi szkołami więź.
We wrześniu 2002 r. doszło do podpisania Umowy Partnerskiej pomiędzy naszymi szkołami, która przypieczętowała nasze wzajemne kontakty. Umowa zawiera postanowienia, co do wzajemnych kontaktów, wizyt uczniów i grona pedagogicznego.

 

Jak działa Samorząd Uczniowski
Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Widuchowej działa w oparciu o art. 55 Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. Samorząd zrzesza i reprezentuje wszystkich uczniów Szkoły. Jest organizacją niezależną od administracji oświatowej i potrzebną chociażby z uwagi na to, że jest jedynym reprezentantem ogółu uczniów Szkoły. Każdego roku szkolnego organizowane są szkolne wybory samorządowe, które organizuje i nadzoruje Komisja Wyborcza powoływana przez Radę Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń ma prawo zdecydować, kto będzie reprezentować jego interesy. Wybory są organizowane profesjonalnie, istnieją karty do głosowania, urna, głosowanie jest tajne. Wszystko odbywa się tak jak w wyborach powszechnych. Później następuje liczenie głosów, ogłoszenie wyników i Samorząd Uczniowski jest już w pełni gotowy do rozpoczęcia działalności.
Samorząd Uczniowski działa w miarę prężnie (choć daleko nam do wymarzonego ideału), uczymy się samorządności i może kiedyś w przyszłości, ale nie tak znowu dalekiej, osiągniemy wszystko to o czym marzymy.

 

Świetlice szkolne
Przy Zespole Szkół prowadzona jest świetlica dla dzieci oczekujących na lekcje i odjazd do domu. Wysoki odsetek - 72% uczniów dojeżdża do Szkoły z kilkunastu miejscowości należących do obwodu Zespołu Szkół.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Mariusz Gralak 07-07-2005 11:53:35
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Mariusz Gralak 07-07-2005
Ostatnia aktualizacja: Mariusz Gralak 09-12-2014 10:41:34